Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkania adaptacyjne są adresowane do rodzin, które biorą udział w rekrutacji do naszego Przedszkola. Ideą tych spotkań jest zapoznanie dziecka z nowym miejscem i nowymi ludźmi.   Podczas adaptacji staramy się przećwiczyć trzy najtrudniejsze dla nowego dziecka i jego rodziców sytuacje, a mianowicie:

  • rozstanie z rodzicem,
  • jedzenie w warunkach przedszkolnych,
  • korzystanie z toalety.


Zajęcia adaptacyjne to miejsce spotkań i zabaw z rówieśnikami. Dzieci przebywają podczas zajęć z rodzicami i w ich obecności bez zbędnego stresu poznają miejsce, inne dzieci i nauczycieli. Bardzo ważne jest, żeby to był spokojny czas dla dziecka i jego rodziców. Dziecko potrzebuje w tym procesie poznać nowych opiekunów i poczuć się bezpiecznie. Dlatego chcielibyśmy, żebyście Państwo starannie zaplanowali moment przyjścia dziecka do przedszkola i mieli wtedy czas na spokojne bycie z dzieckiem. Dziecko rozpoczyna nowy etap w swoim życiu i bardzo potrzebuje wtedy mieć pewność, że może na was liczyć  gdy będzie to dla niego trudne. Prosimy was o obserwację dziecka w tym czasie. Nie zachęcamy jednak do tego, żeby zmuszać dzieci do opowiadania ze szczegółami co się działo. Dziecko w tym wieku żyje tu i teraz i często nie pamięta co robiło godzinę temu. Pytajcie dzieci: jak się czują ? Co pamiętają z danego dnia ? 

Zajęcia te organizujemy są w okresie rekrutacji po wcześniejszym ustaleniu daty z rodzicami/opiekunami dziecka w godzinach 10.00 – 11.00 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się telefonicznie 24 268-71-75 lub osobiście w przedszkolu.

Pierwsze spotkanie jest organizowane za darmo w ramach rekrutacji do przedszkola. Kolejne spotkania to koszt 100 zł za 4 spotkania. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.